€ 24,75
Lagar de Costa Calabobos is een elegante Albariño die meteen opvalt. Bij het openen van de fles komt een geur van rijp fruit en citrus naar voren. Ook ruik je een vleugje bloemen. Daarnaast geeft een subtiele minerale toets de geur meer diepte. Dit maakt de wijn meteen aantrekkelijk.
Bij het proeven ontdek je de perfecte balans. De wijn rijpte twaalf maanden in amphora. Dit zorgt voor een zachte en ronde structuur. Ook heeft de wijn een elegante afdronk die lang blijft hangen. De smaken van citrus en groene appel komen goed samen. Tegelijkertijd zorgen de minerale tonen voor een verfrissend karakter.
De uitstekende waarderingen bevestigen de hoge kwaliteit van de wijn. Lagar de Costa Calabobos kreeg 92/100 van Guía Peñín in 2023, 2024 en 2025. Robert Parker gaf de wijn in 2024 ook 92/100. Dit toont aan hoe goed de wijn is.
De aanbevolen serveertemperatuur is 8°C – 10°C. Dit zorgt ervoor dat de aroma’s en smaken optimaal tot hun recht komen. De wijn is perfect voor een zomerse lunch, lichte gerechten of als aperitief bij speciale gelegenheden.
Kortom, Lagar de Costa Calabobos is een wijn die je niet wilt missen. De verfijnde aroma’s en gebalanceerde smaken maken deze wijn bijzonder.
Producent | Lagar de Costa |
Regio | D.O. Rías Baixas |
Druivenvariant | Albariño |
Foodpairing | Octopus, Pijlinktvis, Schaal- en schelpdieren, Sepia |